Мучеництво святого Стефана – Джорджо Вазарі

Мучеництво святого Стефана   Джорджо Вазарі

Художник, архітектор і історик мистецтва Вазарі в живопису проявив себе як прихильник маньєризму, тобто мистецтва, яке прийшло на зміну Високому Відродженню. Міміка і рухи персонажів цього полотна, на якому Зображено побиття камінням святого Стефана, сповнені експресії.

Мучителі, що стоять натовпом, замахуються камінням, щоб кинути їх у святого, а Стефан, звівши очі до неба і розкинувши руки, пристрасно молиться. Просвітлений лик святого протиставлений спотвореним ненавистю особам язичників. Зіткнення активної дії і духовного посилу народжує у творі особливе напруження.

Подовжені, гнучкі тіла персонажів завдяки їх поз і жестів утворюють складний, місцями примхливий малюнок, характерний для живопису маньєристів, які прагнули до виразності ліній і фарб. Мистецтво цих майстрів було покликане передусім будити в молиться співчуття.

У правому нижньому куті Вазарі помістив юнака, що вказує на те, що відбувається, закликаючи захопитися стійкістю святого, хоча вигляд Стефана і так притягує до себе погляд дивиться на картину, і все зображене на ній навряд чи може залишити когось байдужим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мучеництво святого Стефана – Джорджо Вазарі.