Муцій Сцевола перед царем Порсеном – Ганс Бальдунг

Муцій Сцевола перед царем Порсеном   Ганс Бальдунг

У строкатій картині численних скульптурних шкіл, які працювали здебільшого ізольовано один від одного, можна відзначити загальну тенденцію до розвитку нових, ренесансних художніх елементів, що виражається в різноманітних, хоч і безсистемних пошуках реалістичної правдивості.

Ці риси виявляються, наприклад, в несподівано правильних пропорціях і спокійною строгості простого і суто людського обличчя розп’ятого Христа, виконаного для вівтаря св. Георгія в Нидерлингене Симоном Лайнбергером в 1478-1480 рр. Вони виявляються також у затишній домовитості і простодушності “Дангельсхеймской мадонни”, створеної тим же майстром. Це загальне тяжіння до світського трактування людських образів приймає перебільшено гротескну форму в курйозних розфарбованих дерев’яних фігурах танцюючих блазнів, виконаних у 1480 р. Эрасмусом Грассером для старої ратуші в Мюнхені.

Хоча зазначені світські, реалістично правдиві елементи виступають розрізнено і не можуть подолати в скульптурних пам’ятниках готичну узорность силуетів, вибагливість гострих, різко стикаються складок, все ж деякі з творів німецької скульптури кінця 15 ст. несуть у собі явні риси передвістя звільнення від середньовічній скутості і абстрагованості. Виступає у цих творах інтерес до передачі будови людського тіла, до встановлення правильних пропорцій і до втілення живих почуттів підготовляє грунт для руйнування зсередини старого середньовічного мистецтва, на зміну якому приходить художній стиль, породжений іншими естетичними запитами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Муцій Сцевола перед царем Порсеном – Ганс Бальдунг.