Мулен де ла Галетт – Пабло Пікассо

Мулен де ла Галетт   Пабло Пікассо

Значуща картина для раннього творчості Пікассо про значущому місці для всього богемного суспільства Парижа – ось, що таке полотно импрессионистское “Муден де ла Галетт”.

Знаменитий танцювальний зал з кафе виріс на Монмартрі замість вітряних млинів, які давно перестали приносити дохід. Дерев’яний сарай, де збиралися потанцювати робочі та швачки після довгого трудового дня, побудований власником, спочатку відрізнявся скромністю і навіть убогістю. Поступово коло людей ширився, як і якість цього закладу, і сюди стали приходити представники творчої богеми. Завсідниками “Мулен де ла Галетт” були Вінсент Ван Гог, Ренуар, Коро, а почесними гостями, які залучають ще більше відвідувачів, були харизматичний коротун Тулуз-Лотрек в суспільстві красуні Ла Гулю.

Юний амбітний Пікассо у віці 19 років прибув в Париж на Всесвітню виставку, де вперше була представлена Ейфелева вежа стала символом головного міста Франції. Активно прагнув увійти в богемне товариство художників, не дивно, що Пікассо опинився в кабаре, де пропадали найбільші художники його часу.

Розкутість, свобода вдач були співзвучні для молодого Пабло з новими традиціями імпресіоністів, які проголошували свою свободу творчості, избавленную від канунов класичних артефактів. Саме тому провідним стилем на деякий час для Пікассо стає імпресіонізм, як проба на смак творчої свободи, яка виллється потім в небачений і нечуваний для художнього мистецтва сюрреалізм і аналітичний кубізм.

Картина Пікассо виконана із застосуванням основних прийомів імпресіоністів – віртуозна гра світла і тіні. Як ніби з темряви виступають фігури танцюючих людей, втілені в яскравих контрастних барвах. Всі роботи простір пронизаний відблисками і саме з допомогою цих сполохів висвітлюється весь простір – яскраве світло ліхтарів грає на блискучих тканинах суконь дам і чорних циліндрах кавалерів.

Картина зовсім не дає уявлення про просторову обстановці знаменитого кабаре, скоріше це кадр-настрій, красномовно передає дух і атмосферу – кокетливі погляди, белозуби посмішки, шелест пишних спідниць, широкі капелюхи дам, танцюючі пари в світлі яскравих вогнів.

Картину Пікассо іноді порівнюють з якимись підмостками, на яких розігрується сцена, така характерна для богемного Парижа тих часів. Не можна з цим не погодитися!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мулен де ла Галетт – Пабло Пікассо.