Мулен де ла Галетт під снігом – Моріс Утрілло

Мулен де ла Галетт під снігом   Моріс Утрілло

Мистецтво французького художника і графіка, воспевшего у своїх картинах Париж, не прийнято пов’язувати з яким-небудь художньою течією. Моріс Утрілло народився в Парижі, в родині художників. Живописом почав займатися рано, в якості хобі, і систематичного художньої освіти не отримав. У 1903-1906 з’явилися перші пейзажі Утрілло, написані темними, насиченими фарбами. Це були види околиць Парижа, квартали Монмартр, Мон-манфьи і Пьерфит.

Особливу популярність принесли Утрілло картини, що відносяться до так званого “білому періоду”. В цей час його улюбленими темами стали дому, кафе і церкви в тихих пустельних окраїнних кварталах Парижа: “Безвихідь Коттен” , “Площа Тертр” . В 1913 році відбулася перша персональна виставка художника в галереї Бло. З 1914 розпочався новий етап у творчості художника. Палітра, фарби стали яскравіше, манера більш лінійною. Ім’я Утрілло найтіснішим чином виявився пов’язаний з російським мистецтвом: він виконував декорації для Російських балетів С. П. Дягілєва.

“Мулен де ла Галетт під снігом” – одна з характерних для творчості Утрілло картина. Живописна манера цієї роботи, прагнення передати враження від пейзажу зближує її з роботами імпресіоністів. Інші відомі твори: “Церква в жалобі”. 1912. Приватне зібрання; “Вулиця Норвен”. 1912. Кунстхауз, Цюріх.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мулен де ла Галетт під снігом – Моріс Утрілло.