Мусме (Японочка) – Вінсент Ван Гог

Мусме (Японочка)   Вінсент Ван Гог

У червні 1888 року Ван Гог прочитав роман “Пані Хризантема”, нібито про Японії, написаний популярним і плідним П’єр Лоті. Описи молодий японської дівчини, так званої мусме, сильно вразили художника, і він дав цього портрету арлезианской дівчата аналогічне японська назва.

Новели та опису Лоті про його візити до Японії створили Ван Гогу неправдиву картину Далекого Сходу. Лоті показав лише невелике уявлення про японську житті і культурі, на які очима західних туристів дивилися лише за їх східну екзотичність і незвіданість, по черзі опиняючись то розкішними то примітивними.

Ван Гог, голландський турист в Провансі, схоже, мало розумів життя і людей. Він піддався поверхневого захвату, який сприйняв як щось мальовниче, незвичайне і інше, і без коливань надав місцевій арлезиантской дівчині східний характер.

29 липня 1888 року Ван Гог написав молодшому братові Тео, арт-дилеру в паризькій галереї, що “якщо ти знаєш, хто така мусме, то я тільки що написав одну. Вона зайняла у мене цілий тиждень… я був змушений запастися розумової енергією, щоб добре написати мусме”. Літературним джерелом Ван Гога була популярна новела того періоду, в якій історія кохання француза з японською дівчиною відображала французьке захоплення японською культурою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мусме (Японочка) – Вінсент Ван Гог.