Мужичок з боязких – Ілля Рєпін

Мужичок з боязких   Ілля Рєпін

Дана картина Рєпіна є однією з найвідоміших полотен художника і має назву “Мужичок з боязких”. Цей портрет є найбільш достовірним зразком психологічного портрета російської людини.

Таким чином, можна з упевненістю заявити, дивлячись на зображення, що художнику досить чітко прописує саме 2 сюжетні лінії. Варто відзначити, що на перший погляд, цей мужик може здатися незначним, нерішучим, пониклому під важкою ношею і згорблений від необхідності нести свій хрест, але насправді цей мужик ще дуже сильний і незламний і дуже міцний внутрішньо і своїм духом настільки, що здатний на якийсь бунт.

Даний портрет показує якесь попередження всім глядачам про те, що в ньому існує російський дух, який може вибухнути і вирватися назовні, нічим неприборканий протест, який неможливо зупинити. Портрет дивний навіть своєю назвою, незважаючи на самого мужика, який трохи взлохмачен з неохайною бородою.

Сама поза може говорити про те, що він не впевнений у собі або затиснутий, але це можна сказати тільки про його позу, варто тільки подивитися на його погляд і все відразу стане ясно. В його погляді видно ціла буря неприборканих пристрастей, божевільної сили енергію. Цей погляд видає в ньому бунтівника, а боязкість насправді виключно удавана, для виду.

Варто зазначити, що художник дивно якісно передає блиск його очей, а завдяки промальованим зморшок, можна зрозуміти досить складну долю мужика, розповів якусь мудрість. А руда борода тільки підкреслює розбійницький характер цього мужика, таким чином, художник зміг ідеально показати всі таємниці цього образу, які з легкістю розгадуються завдяки якісному акцентуванні на них.

Полотно, олія 1877 рік Місцезнаходження: Нижегородський державний художній музей

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мужичок з боязких – Ілля Рєпін.