Музи, залишають свого батька Апполона – Гюстав Моро

Музи, залишають свого батька Апполона   Гюстав Моро

Творчість Гюстава Моро було відірване від реалій життя французької XIX ст. Він створював міфологічні і релігійні картини, модні для того часу. Художник ніби створював у своїх творах власний фантастичний світ. Він виробив свою химерну манеру письма, яка не поєднувався з реалізмом і імпресіонізмом, але все ж сучасники вважали його творчість новаторським.

У 1868 році Моро була закінчена робота над картиною “Музи, залишають свого батька Аполлона”, сюжет якої спирався на міфи Давньої Греції про богів Олімпу. Аполлон – золотокудрий і прекрасний бог сонячного світла, покровитель мистецтв і ватажок муз. На горі Парнас разом з музами він тішив слух своєю музикою і піснями мешканців Олімпу.

Музи володіли даром пророцтва і допомагали творчим людям. На картині “Музи, залишають свого батька Аполлона” художник зобразив бога, який сидить на троні, з задумливим поглядом проводжаючого прекрасних муз. Корона, що нагадує сонячний диск прикрашає його голову. Музи завжди зображувалися у вигляді молодих красивих дівчат. Так і в цій картині музи – прекрасні діви, озираючись, з сумними блідими обличчями залишають свого покровителя. Серед цих юних дів можна дізнатися музу героїчної поезії і красномовства Каллиопу. Вона є найстаршою музою і зверхність над іншими.

Художник зобразив на передньому плані в золотій короні на чолі і червоному вбранні. Вона перша залишає володіння батька, а інші музи слідують за нею. Тонкий місяць висить на сіро-блакитному небі над храмом самого Аполлона. Воно ніби туман розсіюється навколо. Моро кольором виділяє плановість картини.

Передній план написаний насиченими багряними і червоними квітами, центр картини – золотистих і блідо-жовтих тонах, а дальній план написаний в сріблястих, блакитних і сірих відтінках. Таким чином, художник передає повітряну перспективу. Картина здається незакінченою, так як має недописані деталі. Помилуватися цим шедевром можна в Музеї Гюстава Моро в Парижі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Музи, залишають свого батька Апполона – Гюстав Моро.