Музика – Анрі Матісс

Музика   Анрі Матісс

Нагадує дитячий малюнок робота показує п’ятьох людей невизначеного віку. Один з них грає на скрипці, інший, що сидить поруч, – на якомусь духовому інструменті, решта троє сіли в стороні від граючих.

Небо на картині – насичено-синє, дерева – яскраво-зелені, тіла людей – червоні. Рішення картини типово для Матісса: за допомогою контрасту значних за площею та обсягом площин чистих кольорів народжуються нові “ноти”, замінюють всю колірну гамму. Сам колір, за великим рахунком, і є безпосереднім сюжетом роботи.

Цікаво, що своїм покликанням сам Матісс вважав портрети. Реальне схожість не мало для майстра ніякого значення: образ людини передавався через внутрішній ритм, відчувається художником, який, безсумнівно, дуже індивідуальний.

У різні періоди творчості Матісс використовував прийоми кубізму, знову повертався до фовизму, класичної графіки, аплікації з кольорового паперу, скульптури з бронзи. Провідним художнім початком в його роботах завжди була неповторна виразність, створювана за допомогою декоративного розташування певних предметів, несуть завдання передати той чи інший настрій майстра, почуття через колір, сконцентрований на полотні. Все це надає творчості Матіса неповторність і впізнаваність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Музика – Анрі Матісс.