Музика і література – Адольф Бугеро

Музика і література   Адольф Бугеро

В роботі француза Адольфа Бугеро “Музика і література” зображені очеловеченние види мистецтв, найбільш поширених та значущих для людства, нарівні з живописом, звичайно. Своїх героїнь автор наділив прекрасними тілами і пересічною зовнішністю. Вони виткані з витончених рис і проникливого погляду, жіночності і одночасно суворість і жорсткості.

Літературу та музику у виконанні живописця можна віднести до музам або богиням. Адже Література в грецькій міфології мала кілька облич, ділячись на безліч видів поезії, в тому числі любовну і ліричну. А Евтерпа, зовсім, являла собою єдиноначальність і музики, і ліричної поезії. Сказати, що Бугеро роздвоїв цілісність Эвтерпи не можна, тому залишається міркувати про його прихильності до різних алегорій і уособленням, як в даному полотні. І так, дві жінки, дві іпостасі неживого мистецтва прийшли на розум Адольфу Бугеро в образі ніжному і зрозумілою глядачеві.

Музика володіє більш витонченими рисами. Вона – брюнетка з білою шкірою, одягнена в дусі античних гречанок. Руки Музики ніжні, а пальці музично – трепетні. Про стегно вона оперла маленьку кіфару. Проте інструмент має лише п’ять струн, що історично не вірно. Кіфара має складну форму і хитромудру різьблення. Для письменництва Музика тримає сувій, вже написаним нотним станом. Судячи з того, як тримається уособлення музики, її виконання можна почути лише ліричну спокійну мелодію, десь зворушливу, а часом важку.

Література здається більш юною ще з підліткового припухлістю особи. Складна укладання завитого волосся схоже римської, хоча і Рим і Греція у втіленні оздоблення і нарядів мало чим відрізнялися. Що дівчина тримає в руках? Це тонка дерев’яна дошка, вкрита ароматним воском і паличка з гострим кінцем. Палички для письма багато, вони скупчено лежать біля ніг Літератури в передчутті красивих фраз. Такий сюжет хороший для шкільного класу гуманітарних наук або музики, міської бібліотеки і музею, але смислового навантаження в ньому не багато.

Полотно чудово і талановито написано без різких “вигуків” палітри. Воно, скоріше, присипляє, ніж бадьорить і тонку пряде нитку зв’язку зі світом прекрасного. Але тут немає звуків тієї музики, що зображена в образі діви, і немає віршування з букв. Тут є зразок академізму і таланту Бугеро – майстра одушевлення неживого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Музика і література – Адольф Бугеро.