Музика в саду Тюїльрі – Едуард Мане

Музика в саду Тюїльрі   Едуард Мане

Сад Тюїльрі, затишний куточок природи в центрі французької столиці, завжди займав особливе місце в житті парижан. Вдень на його території неспішно прогулювалися сімейні пари з дітьми, а ввечері хвацько танцювала кадриль молодь. Любили сад і місцеві представники мистецтва, вони збиралися тут, щоб вести запеклі нескінченні дебати або ж просто віддавалися млості.

Картина “Музика в саду Тюїльрі” має подвійну історичну цінність. На ній відображено не тільки відомий в Парижі місце відпочинку, але й сучасники Едуарда Мане: художники Анрі Фантен-Латур і Жан Фредерік Базиль, поет Шарль Бодлер, композитор Жак Оффенбах, критик, журналіст і поет Тео філь Готьє і багато інших. Причому персонажі не підібрані спеціально – живописець лише робив замальовки деяких образів і силуетів на пленері. Справа внизу на додаток до автографу Мане зобразив і себе.

На думку деяких мистецтвознавців, цю картину можна вважати першою, написаної з елементами техніки імпресіонізму. На полотні зображена сцена з повсякденного життя, наповнена рухом. Переважає чорно-біла кольорова гама, широкі мазки і динамічні. Втім сам Мані імпресіоністом себе не вважав і згодом відмовлявся брати участь у виставках художників цього напряму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)