Музиканти – Мікеланджело Мерізі да Караваджо

Музиканти   Мікеланджело Мерізі да Караваджо

У період написання цієї роботи Мікеланджело да Караваджо був ще молодий і, незважаючи на свій зухвалий характер, вів досить спокійне життя в домі свого покровителя кардинала Франческо Дель Монте. Час драматичних подій у долі художника і його сповнених пристрасті, боротьби світла і мороку полотен, які нададуть сильний вплив на всю європейську живопис, ще не настав. Картини його поки світлі і ліричні. В них нерідко музицирують, як у наведеному творі, в якому квітуча юність і високе мистецтво зливаються в гармонії.

Музикант, який сидить на полотні спиною до глядача, розкрив партитуру. На ній видно напис, яка повинна точніше пояснити, що відбувається. Це частий прийом у творчості Караваджо, але ніхто поки не зміг прочитати написаного. Хлопчик з ріжком на задньому плані – найбільш ранній з автопортретів художника, який не раз буде зображати на своїх картинах, і це останній автопортрет Караваджо, на якому ми бачимо його безтурботним.

У “Музикантів” ще чути дихання Ренесансу. Але в щільній і складній композиції твору, в закручених тканинах одягу і драпіровок відчуваються ті напруга і легка нервове тремтіння, які відрізняють мистецтво бароко.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Музиканти – Мікеланджело Мерізі да Караваджо.