На будівництві нових цехів – Олександр Дейнека

На будівництві нових цехів   Олександр Дейнека

Картина Дейнеки На будівництві нових цехів відноситься до періоду захоплення художника темою індустріалізації. В рамках цього напрямку він створив ряд творів відобразили дух соціалістичних будівництв.

Дейнека, як і інші представники Осту, прагнув знайти художній мову, здатний в образній формі висловити сучасний етап розвитку країни. У картині На будівництві нових цехів художник використовує прийом фотографічного монтажу. На тлі заводського пейзажу виділяються об’ємні фігури людей.

Могутня спина откатчици контрастує з фігурою дівчини, винесеною в особливий перспективний план, що надає їй певну легкість. Фон картини На будівництві нових цехів вирішений у вигляді графічно чіткого малюнка заводських будівель. Протиставлення об’ємних фігур і тла створюють особливу динамічність композиції.

Графічність стилю Дейнеки, що склалася під впливом його вчителя відомого радянського ксилографа і графіка Фаворського Ст. А., є характерною рисою його творчості після ВХУТЕМАСовского періоду. Ця манера майстра проявилася також у його видатної картині Оборона Петрограда.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)