На дачі – Костянтин Коровін

На дачі   Костянтин Коровін

Форма етюду, а точніше, невеликий картини, допомагала Коровіна найбільш повно виразити своє ставлення до світу, саме вона дозволяла доносити до глядача неповторну красу повсякденного існування. Затвердити це у мистецтві – велика, важлива завдання, впоратися з якому по плечу тільки видатному майстрові. Все більш і більш послідовно Коровін ставив рішення цієї задачі в центр свого мистецтва.

Саме захват перед життям, перед чарівністю російської природи становить основний зміст таких його праць, як На дачі, Дівчина на порозі і Влітку. Звичайні мотиви втілюються в них щось зовсім не буденне. На порозі кімнати жінка миє руки, але повсякденність цього заняття зовсім не фіксується глядачем.

Головне в роботі – показ того, як свіжий ранковий повітря заповнює кімнату, як прокидається після нічного сну природа, манлива вийти швидше з приміщення в запашний сад, який відкривається за дверним прорізом. Сріблясті відтінки тут особливо легкі. Ними передаються промені ранкового сонця, які, проникнувши в кімнату, ковзають по мостинам, меблів, огортають жіночу фігуру. Завдяки цьому вона зливається з висветленной зеленню саду в одне нерозривне ціле.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)