На дерновій лаві – Ілля Рєпін

На дерновій лаві   Ілля Рєпін

Ілля Юхимович Рєпін – визначний російський художник. Він створив безліч чудових полотен, що зберігаються у багатьох зібраннях музеїв і приватних колекціях. Художник написав кілька картин, присвячених Червоного селу, де він жив з родиною після приїзду з Петербурга. У 1976 році він пише картину “На дерновій лаві”.

Ця невелика картина, але вона примітна тим, що художник зобразив на ній всю свою сім’ю, своїх близьких людей. У спекотний літній день, коли сонце своїми променями освітлює все навколо, численне сімейство художника відпочиває під тінню дерев у саду на дерновій лаві.

Тут зображені дружина художника Віра Олексіївна Рєпіна з дочками Вірою і Надією, її батьки і брат з дружиною. Жінки зайняті шиттям, чоловіки – читанням книг, а діти невимушено й безтурботно грають на траві. Яскрава літня зелень, ажурне листя дерев і спокійний стан персонажів створює відчуття радісного сімейного благополуччя, захоплення і радості.

Рєпін поєднує в картині кілька стилів – у ній відчуваються нотки імпресіонізму і своя неповторна техніка письма художника. Ця картина мимоволі нагадує пейзажі Коро, коли на фоні блакитного неба мальовничо зображена гарна зелень дерев. У цьому полягає тонкість і майстерність художника. Персонажі зображені віддалено, при цьому можна побачити не тільки цілісну масу фігур, але й побачити індивідуальність кожного героя, його портретний нарис.

Сюжет картини переважно побутовий, зображує звичайний перебіг життя. Рєпін, використовуючи импрессионистическую манеру, вихоплює момент миттєвого враження від побаченого, але в той же час картина має споглядальний характер. Ця красива фотографія на пам’ять, яка відрізняється мальовничою красою і вишуканістю колориту.

Картина “На дерновій лаві” висловлює ідею “чистого живопису”, яку розвивав у своїй творчості Полєнов. Хоч це один з небагатьох зразків рєпінських пейзажів, наповнених радістю і чистотою, але картини такого роду вплинули на розвиток живопису в кінці XIX століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На дерновій лаві – Ілля Рєпін.