На лузі – П’єр Огюст Ренуар

На лузі   Пєр Огюст Ренуар

П’єр Огюст Ренуар входив в число тих найвидатніших живописців, які заснували таке прекрасне напрям живопису, як імпресіонізм. В його репертуарі міститься багато портретів світських особистостей, життя французьких багатіїв, а також безліч портретів невідомих, але таких яскравих і різних людей.

Крім людей, Ренуар писав і пейзажі, причому найбільше захоплювала його краса місць, зовсім далеких від міста. Кожна пора року художник вважав особливим і знаходив у них прекрасні риси, будь то весняне цвітіння або перший сніг, які радують душу практично кожному. Досить часто П’єр поєднував у своїх роботах красу природну з жіночою. Прикладом такої роботи є картина “На лузі”, на якій зображено дві молоденькі дівчата, що сидять посеред невеликого луки і збирають букет.

Картина “На лузі” писалася художником близько п’яти років і була закінчена в 1895 році. Дане полотно без будь-яких сумнівів можна віднести до імпресіонізму, це доводить техніка її написання. Всі об’єкти картини виглядають трохи розмито, але це не робить її менш реалістичною.

Дівчата на картині звернені до спостерігача спиною. Але навіть в такій позі Ренуар зміг зобразити їх неймовірно красивими: тонкі талії, підперезані кольоровими стрічками, легкі і повітряні сукні, довгі хвилясті волосся… Недалеко від однієї з дівчат лежить недбало кинута капелюх. Подружки насолоджуються природою і ведуть задушевну розмову один з одним, збираючи красивий букет лугових квітів. Якщо уважно розглянути картину, вдалині можна побачити невеликі силуети людей, але вони виглядають дуже розмито. Також на задньому плані картини видніються обриси інших барвистих лук.

Ренуар розробив власну непросту техніку, завдяки якій щільна олійна фарба, яку важко наносити тонким шаром, виглядає на його картинах настільки легкою, що часом нагадує собою акварель. Майстерно накладені мазки плавно зливаються один з одним, немов розчиняються одне в одному.

Ренуар п’єр намагався не писати картин, які можуть обтяжити думки глядача. В його картинах не міститься переживань і тривоги, вони, навпаки, несуть у собі позитивні емоції, показуючи красу життя і світу, в якому ми живемо.

На сьогоднішній день дана картина зберігається в музеї Метрополітен в Нью-Йорку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На лузі – П’єр Огюст Ренуар.