На півночі дикому… – Іван Шишкін

На півночі дикому...   Іван Шишкін

Картина написана за мотивами однойменного вірша М. Ю Лермонтова.

У картині звучить тема самотності. На неприступною голій скелі, посеред непроглядній темряви, снігу і льоду, стоїть самотня сосна. Місяць освітлює похмуру ущелину і бескончную даль, покриту снігами. Здається, в цьому царстві холоду немає нічого живого, все навколо завмерло. оцепенело. Але на самому краю скелі, відчайдушно зачепившись за життя, гордо стоїть самотня сосна. Важкі пластівці блискучого снігу скували її гілки, тягнуть вниз, до землі. Але сосна з гідністю несе свою самотність, влада лютого холоду здатна зламати її.

Про що вона думає, мріє, стоячи на самому краєчку скелі? Можливо, про когось, хто далеко звідси теж стійко і гордо несе свою самотність, незважаючи на кайдани, що перешкоджають їх зустрічі?

Картина наповнена тишею і безмовністю, відчувається холод, розлитий у природі. На відміну від інших пейзажів, це швидше ліричний, повний тонкого душевного почуття.

На півночі дикому стоїть самотньо на голій вершині сосна І дрімає, хитаючись, і снігом сипучим одягнена, як ризою, вона. І сниться їй все, що в далекій пустелі, в тому краї, де сонця схід, Одна і сумна на кручі пальному прекрасна пальма росте.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На півночі дикому… – Іван Шишкін.