На порозі вічності – Вінсент Ван Гог

На порозі вічності   Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог присвятив багато своїх творів темі життя, він намагався показати всю її крихкість і недовговічність, але в той же час надзвичайну силу. У художника була не сама безтурботна та щаслива життя, він пройшов через багато труднощів і був погублений душевною хворобою, але він ніколи не здавався, і навіть у найгірші дні він не здавався і виливав всі свої переживання в свої картини. Він показував у картинах самі різні почуття, приховуючи їх за звичайними речами, наприклад за соняшниками.

Картина написана у 1890 році, в тому ж році Вінсент Ван Гог помер. На цій картині крупним планом зображений чоловік, що такі картини були рідкістю для цього художника, він дуже погано малював портрети і це сильно позначалося на його самооцінці. На картині зображений старий немічний селянин, якого художник зустрів у Эттене.

Старий сидить на стільці поруч з каміном. Поза, в якій він сидить, показує розчарування і гіркоту. Він згорбився, закрив руками обличчя, він зломлений. Ймовірно, на його душі якась величезна печаль. Він є центром всієї картини, інші речі зображені побіжно і схематично. Вогонь в каміні зображений швидкими мазками, художник зовсім не прагнув зробити його реалістичним. Стілець, на якому сидить старий, дуже слабкий, здається, що він ось-ось зламається, і старий впаде на підлогу.

Ван Гог дуже чітко змалював відчай, виділив важливі деталі. Черевики старого виглядають дуже старими, вони побачили багато доріг і бруду, людина багато трудився за своє життя. Його костюм так само вже старий і зношений. Людина вже дуже старий, у нього сиве рідіють волосся, довга борода. Цей чоловік прожив чимало років, але за таку довге життя бачив дуже мало радості. Він присвятив своє життя працею, щоб вижити.

Незважаючи на сумний підтекст картина дуже світла. Можливо, художник приховав у цьому полотні свою надію на те, що біди відступлять і настане світла смуга в його житті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)