На природі – Аркадій Рилов

На природі   Аркадій Рилов

Художник любив максимально цілісні образи, особливе освітлення, незвичайне розуміння світу. Весь пейзаж пронизаний неймовірно радісним почуттям. Простір побудовано по-особливому. Саме така манера була характерна для живописця.

Кольори всіх його творінь дуже щільні. Вони неймовірно далекі від хисткості етюдів. Передається настрій завжди епічно. Часто воно передається глядачам за допомогою особливих прологов або якихось передчуттів чогось.

Художник прагнув створити пейзажі-картини. Він хотів максимально узагальнити рідну природу, створюючи романтичний настрій і передаючи її національні риси. При погляді на це творіння відчуваєш особливе вміння художника дивитися на абсолютно повсякденні і звичні нам картини якось зовсім по-іншому, з особливою поетичністю. Повз них щодня проходила величезна кількість людей. Вони не помічали цієї краси. Ніхто не бачив синяви річки, в якій химерному чином купалися хмари, відбиваючись у неї якось незвично, точно в якийсь чудовій казці. Художника постійно переповнювали враження від того, що він бачив. Його рука сама тяглася до пензля і полотна, щоб відобразити все це. Швидше за все, Рилов прагнув не просто оспівувати природу Росії, а нагадати всім нам про те, що люди несуть повну відповідальність за те, щоб вона не просто зберігалася, але і процвітала.

Художник використовував неймовірно яскраві і соковиті фарби. На перший погляд, вони кілька неприродні. Але саме це поєднання кольорів і особлива насиченість передає настрій художника і головну думку всій його живопису. Неймовірне майстерність – побачити красу у звичайному, помітити прекрасне у звичайному. Важливо не просто побачити, а й передати це глядачам, щоб вони відчули це з повною силою. Не дивно, що саме Рилов став основоположником радянської живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)