На ріллі – Михайло Костянтинович Клодт

На ріллі   Михайло Костянтинович Клодт

Справжньою перлиною пейзажного жанру з’явилася створена ним картина “На ріллі” – полотно, яке, поряд з “Грачами” А. К. Саврасова, стало одним із мальовничих символів Росії.

Тут ми бачимо все той же нехитрий клодтовской мотив – небо, земля, спекотний літній полудень, селянка на хвилинку відірвалася від оранки, щоб поглянути на бричку, мчиться по дорозі. Але в цьому нехитрий мотив митець піднімається до запаморочливих узагальнень, до символу нескінченно оновлюється життя. Народ, земля – ось, Клодту, основа і суть російського буття.

Картина “На ріллі” займає центральне місце у творчості художника. І донині ця робота є найвідомішим добутком М. К. Клодта. Картина розтиражована в десятках тисяч примірників листівок, репродукцій, календарів… Тричі М. К. Клодт повторював своє полотно: 1873, 1879 і 1881 роках, для музеїв Росії. А вже оригінал більше ста років перебуває в постійній експозиції Третьяковської галереї. Картина, до речі сказати, була куплена П. М. Третьяковим прямо з виставки. Словом, картина “На ріллі” була безсумнівною удачею М. К. Клодта.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


На ріллі – Михайло Костянтинович Клодт.