На терасі – Борис Кустодієв

На терасі   Борис Кустодієв

Ім’я цього художника добре знайомо тим, хто цінує живопис. Він незвично передає образи, які згодом змушують замислитися про вічні людські проблеми і цінності, а так само про життя. Але картина “на терасі” передає нам інший настрій, вона передає нам життєвість.

На полотні зображена сім’я, родина художника, його дружина і діти, а так само сестра з чоловіком і няня. По зображенню вдома я можу припустити, що він нещодавно побудований. Навколо ростуть берізки, і дуже мало посаджено рослин. Задній план картини заповнює ліс, і мені здається, що цей будинок побудований в лісі. Вся сім’я зібралася на терасі. Там панує затишок, дуже характерно для того часу тепла домашня атмосфера, притаманна аристократичним родинам. Сім’я дружно снідає на терасі, чаює на свіжому повітрі.

Дуже тонко художник показав любов до своєї сім’ї, на картині зображені діти. Син уважно дивиться на художника. Його захоплює дію батька, і він з цікавістю дивиться на нього. Дочка Кустодієва під наглядом няні, але її не цікавить що відбувається у коло, їй дали яблуко. Мою увагу привернув вбрання дівчинки, мені він здався святковим. ЇЇ бант який підходить за кольором широкого пояса, дуже гармонійно прикрашає її волосся. Няня з трепетом і турботою спостерігає за кожним рухом дівчинки.

Дружина художника, розливає чай і ніби запрошує нас сісти з ними за стіл. Вона з любов’ю дивиться на дочку. Себе художник зобразив задумливим. Чоловік сестри замріявся і дивиться у далечінь. Сестра тим часом спостерігає за племінником. На перший погляд, розглядаючи кожного героя окремо, можна подумати, що кожен зайнятий своєю справою, але сімейна атмосфера, що огорнула картину, розвіює ці думки. Художник у своїй картині намагається нам сказати, що немає на світ нічого важливішого, ніж тепло рідного вогнища, куди можна повернутися в будь-який момент. Він показує нам, що сім’я для нього найцінніше, що є в житті у людини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


На терасі – Борис Кустодієв.