На Волзі – Микола Дубовський

На Волзі   Микола Дубовський

Можна навести чимало захоплених відгуків про твори художника в дореволюційній пресі, спогадах сучасників. Ось одне з них, професора В. А. Вагнера. “Я пам’ятаю, це було давно, на пересувній виставці з’явилася велика картина Дубовського “На Волзі”, – писав він в 1918 році. – Безмежна водна гладь, над якою носяться кілька чайок, ледь помітна точка далекого пароплава, а над усім цим лілуваті хмари, застелившие і даль, і височінь небосхилу. От і все. Але близько картини постійно публіка юрмилася і довго стояла, очевидно, не відразу віддаючи собі звіт в тому. що приваблювало се до цього полотна художника. Майстерність…

В інших воно було не менше, а, мабуть, і більше… Інше приковувало в картині Дубовського. Хтось, здається, Літера назвав її “симфонією в ліловому”, і це було влучне визначення того, що вона собою являла: вся витримана в лілових тонах, вона дійсно була симфонією.

Картина вражала не технікою, хоча і бездоганно хорошою, не майстерністю, яке, однак, було в наявності, а саме настроєм художника, його душевної симфонією, переданої не звуками, а фарбами його палітри. Глядач приковивался до картини не самою картиною, а тим, що становило се душу”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)