Набережна Нихондзуцуми, квартал Есивара – Утагава Хиросигэ

Набережна Нихондзуцуми, квартал Есивара   Утагава Хиросигэ

Набережна Нихондзуцуми, точніше дамба, була побудована за наказом Токугава Іеясу в першій половині XVII століття. У її будівництві брали участь дайме всіх провінцій Японії – ймовірно, цим можна пояснити її назва. Але, є й інша інтерпретація цієї назви.

Поблизу тут була гребля, яка також служила захистом від повеней, з появою нової їх стало дві. Тому за другою спочатку закріпилася назва Нихондзуцуми – “Ні” – “два”, “хон” – лічильний суфікс. Згодом заміна перших двох ієрогліфів спричинила за собою і зміну значення, і її стали називати “Японська набережна” – “Ніхон” – “Японія”. Набережна вела до входу в квартал Есивара.

Справа в гравюрі вже видно дахи кварталу і крони дерев, оточуючих його. Поруч з воротами кварталу росла верба, яка називалася “Микаэри янагі” : залишаючи на світанку Есивара, гість міг кинути прощальний погляд на охоронну будку і вербу поруч з нею. Практично не спостерігається ніяких колористичних змін до ранньої і пізньої версії. Укоси набережній Нихонлзуцуми в первісному варіанті були більш темними, ніж у пізньому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Набережна Нихондзуцуми, квартал Есивара – Утагава Хиросигэ.