Набережна Оммаягаси – Утагава Хиросигэ

Набережна Оммаягаси   Утагава Хиросигэ

На правому березі Сумидагава, між мостами Адзу-мабаси і Регокубаси перебували Урядові рисові склади. На півночі від цих місць, в Миесите, на березі Оммаясигава раніше знаходилися стайні, де доглядали за кіньми бакуфу. Тому переправу між цим і протилежним берегом кварталу Хондзе стали називати Оммая-але ватаси. Вона була входом у жвавий квартал недалеко від храму Сенсодзі. У гравюрі відкривається нічний вид на річку Сумидагава, з набережної Оммаягаси.

На першому плані човен, що перевозить на берег двох повій найнижчого рангу – етака. З ними у човні їх охоронець – гю. Жінки одягнені в кімоно з бавовни, на голові – рушники, особи покриті густим шаром гриму і схожі на маски. Вони перебували на самому дні суспільства, жили в халупах на протилежному березі кварталу Хондзе. Ночами вони вирушали на промисел до дров’яних сараях і тимчасовим крамницях, які використовувалися тільки вдень.

Похмурий нічний пейзаж посилює ошушеніе пронизливого холоду. Темно-сірі і майже чорні обриси дерев переднього плану і далекого берега в пізнішому виданні гравюри, створюють відчуття глибокої ночі. Порівняно з початковим варіантом – це нічний пейзаж, в якому яскравою плямою виділяються червоно-чорні дівчат кімоно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Набережна Оммаягаси – Утагава Хиросигэ.