Набережна Сени – Вінсент Ван Гог

Набережна Сени   Вінсент Ван Гог

Творчість Вінсента Ван Гога – це яскравий спалах в історії світового живопису. Хоч його живопис і не викликала розуміння серед сучасників, але в даний час його картини користуються величезною популярністю. В паризький період творчості Ван Гог написав картину “Набережна Сени”.

Особливістю цього творчого періоду є зміна живописної манери художника. Він захоплюється живописом імпресіоністів, тому його інтерес до проблем колориту і експресивної виразності мазка різко посилюється. Художник вивчає теорію додаткових квітів, яку широко використовували пуантилисти, пастозную манеру А. Монтічеллі. Палітра Ван Гога в цей час наповнюється яскравими і світлими кольорами. Саме в паризький період творчості він стає прекрасним колористом. “Набережна Сени” передає гармонійне поєднання паризької осені.

Картина написана м’яким імпресіоністичним мазком. Картина відноситься до творчих шукань художника. Дивлячись на картину, ми не бачимо того Ван Гога, яскраві фарби і техніка виконання якого відразу спливають у голові. Це тихий осінній пейзаж, на якому зображено берег річки Сени в теплий сонячний день. Гладь річки покрита дрібною брижами. Трава вже пожовкла, листя дерев майорять осінніми фарбами жовтих, помаранчевих і зелених кольорів. Берег освітлений яскравим сонячним світлом, незважаючи на те, що світле блакитне небо починають затягувати хмари.

Небо написано тонкими мазками, завдяки чому виникають м’які переходи з кольору в колір. На передньому плані навпаки видно пастозні мазки, передають плановість в картині. Добре передано повітряний простір у творі. Чіткі колірні поєднання переднього плану плавно потопають в серпанку на горизонті. Картина “Набережна Сени” – прекрасний зразок творчого розвитку великого художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)