Набережна з кораблями в Антверпені – Вінсент Ван Гог

Набережна з кораблями в Антверпені   Вінсент Ван Гог

Цікавим фактом з біографії відомого постімпресіоніста Вінсента Ван Гога, є те, що він з 37 років свого життя всього 7 років присвятив творчості. Це були останні роки в його житті, коли художник зумів створити величезну кількість творів, що залишилися в історії світового мистецтва. Його творчість – це яскравий зразок постимпрессионистической живопису.

Картина “Набережна з кораблями в Антверпені” відноситься до голландського періоду творчості художника, коли він брав уроки у Антуана Муаве і тільки починав свій шлях у мистецтві. Він тільки починає працювати в кольорі, так як він довгий час добивався чіткості в малюнку. Це відображається у його роботах через тональну монохромний палітру. В ній немає ще яскравих кричущих відкритих кольорів, які можна побачити в роботах пізнього періоду, але ці картини цікаві своїм силуетним рішенням, тональними відносинами і передачею емоційного стану художника.

На полотні представлений похмурий вечір на набережній в Антверпені. Кораблі вже причалили до берега, і лише легкий димок струмує з їх труб. Щогли кораблів створюють ритм вертикальними акцентами, в той час як основна композиція картини представлена горизонталями силуетів кораблів. Сіре похмуре небо затягнуте хмарами і створюється відчуття, що мрячить дощ.

На березі світлими мазками підкреслені відблиски від вологої землі. Вітру немає, море спокійне і безтурботне. Колірна гамма підібрана так добре, що відчувається стан природи в цьому пейзажі. Сира і вогка погода навіває сумні думки, коли хочеться побути на самоті і забутися у своїх роздумах. Художника цікавило зображення природи у різних станах, тому він експериментував на своїх картинах, відточуючи свою майстерність і виробляючи авторську манеру. Цей пейзаж – провісник його подальших творчих успіхів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)