Наближення грози – Джордж Морленд

Наближення грози   Джордж Морленд

Сільська Англія з мальовничими пагорбами і річками, соковитою рослинністю, з її трудовим населенням і патріархальним побутом – улюблена тема численних картин Джорджа Морленда, видатного англійського пейзажиста, жанриста і анімаліста кінця XVIII століття. Це був період, коли

Сентиментально-романтичного напряму в англійській живопису. Уродженець Лондона, художник з юних років волів працювати поза межами великого міста, любовно зображуючи сільську природу та селян. На невеликих полотнах, рідше-на дерев’яних дошках, писав він темні ліси і осяяні сонцем галявини, сріблясті струмки, з перекинутими через них горбатими містками, хатини і сільські трактири, селян, зайнятих повсякденною працею або насолоджуються відпочинком.

В одному зі своїх кращих творів-“Наближення грози”-художник використовує різні засоби виразності. Особливо вдала композиція картини. Спокійна група переднього плану протиставлена схвильованою природі, охопленої поривчастим рухом. Цей контраст Морленд підкреслює і мальовничими прийомами: широкі удари пензля ліплять фігури; дробові, дрібні мазки динамічно передають трепещущую листя і біжать по небу хмари. “Наближення грози” належить до числа рідкісних у Морленда великих і ретельно опрацьованих картин; художник, зазвичай працював в поспіху, писав свої ескізи на полотнах дуже невеликого розміру і часто не встигав їх закінчити.

Кінець 1780 – початок 1790-х років, коли була написана ермітажна картина,- період створення кращих творів художника, який працював всього двадцять років і помер в розквіті творчих сил. Картина “Наближення грози” надійшла в Ермітаж у 1919 році із зібрання Ферзен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)