Набрид! – Олексій Корзухін

Набрид!   Олексій Корзухін

Художник зобразив сцену, яку можна спостерігати в будь-яку епоху, навіть в наші дні. Біля стіни купецького будинку на лавці сидить молода, приємної зовнішності, дівчина. Ліктем вона спирається на столик поруч, на якому лежать книги – дівчина студентка або просто любить багато читати. Але ось відкривається хвіртка, і входить чоловік у білому костюмі, вітаючи дівчину букетиком квітів і знятим білим картузом. Видно, що чоловік тут частий гість і ходить він з серйозними намірами.

Однак, дівчина зовсім не рада гостю, вона досадливо прикрилася книгою, яку читала, і зараз роздумує, як позбутися докучливого гостя. А він, звичайно, розраховує на взаємність: він успішний чиновник, має непоганий дохід, і навіть вік, на його думку, не є перешкодою. Але дівчині він вже давно набрид, він їй нецікавий, надто меркантильний, так і серце не лежить до нього. Художник показує, що чоловік тут явно не до двору – він залишає хвіртку відкритою, а піщана доріжка розділяє їх один від одного.

Корзухин чудово передає відчуття сонячного літнього дня. Сонячні плями яскраво висвітлюють стіну будинку, білий кітель чиновника, гуляють по сукні дівчата, по піщаній доріжці дворика. Хоча сюжет картини зображує конфлікт, картина не створює враження трагізму, відчаю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)