Начерк “Вода” – Франсуа Буше

Начерк Вода   Франсуа Буше

Франсуа Буше був одним з кращих малювальників XVIII століття. З винятковою точністю помічав він найдрібніші натуралістичні деталі. Історики мистецтва вважають, що за своє життя Буше створив не менше десяти тисяч малюнків в різній техніці. Багато з них є начерками до його майбутнім картинам.

Наприклад, начерк, поданий вгорі, був використаний згодом при роботі над картиною “Вода” з циклу “Чотири стихії”, прикрашав двері в одному з королівських замків. Окрім нарисів, Буше створював і цілком закінчені малюнки, кожен з яких може вважатися самостійним витвором мистецтва. У цих випадках майстер звертався найчастіше до жіночій натурі – як одягненою, так і оголеною. Млістю і красою дихає його малюнок “Гола на ліжку” .

Звичайно художник малював чорним, червоним і білим крейдою на жовтому папері, однак іноді використовував пастель і кольорову туш. Вже при житті репутація Буші-рисувальника була досить високою, про що свідчить той факт, що його малюнки миттєво розкуповували збирачами живопису. Деякі з них при цьому коштували дорожче, ніж “повноцінні” картини інших живописців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Начерк “Вода” – Франсуа Буше.