Начерки – Джексон Поллок

Начерки   Джексон Поллок

В кінці 1930-х років Поллок, лікуючись від алкоголізму в спеціалізованій клініці, заповнив три альбоми характерними начерками. Перші два альбоми містять малюнки художника, виконані під явним впливом Тома Бентона, його недавнього наставника, який радив Поллоку вчитися писати у старих майстрів.

У порівнянні з роботами юного Поллока, що належать до початку 1930-х років, ці нариси показують явний технічний прогрес. Цілком очевидно, що художник намагається наблизитися до героїчної манері геніїв італійського Відродження – насамперед, Мікеланджело.

Третій альбом разюче відрізняється від перших двох. Малюнки в ньому виявляють інше потужне вплив. Ще до переїзду в Нью-Йорк і знайомства з Бентоном Поллок захоплювався творчістю мексиканських лівих художників Дієго Рівери, Хосе Клементе Ороско і Давида Альфаро Сікейроса, створили цілий напрям в монументального живопису.

В третьому “лікарняному” альбом Поллока присутні 18 “напівабстрактних” малюнків олівцем, змушують згадати епічну фреску Ороско “Прометей”, яку Поллок бачив в Каліфорнії в 1930 році. Вгорі розміщений малюнок олівцем Поллока “Без назви”, датується приблизно 1937-39 роками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)