Над містом – Марк Шагал

Над містом   Марк Шагал

Роботи відомого художника-авангардиста Марка Шагала важко сплутати з роботами інших авторів, гротескність і символічність виділяє їх у живопису початку 20 століття. Однією з найбільш дивних і загадкових його картин є “Над містом”.

На цій картині художник зобразив пару – чоловіка та жінку, які, обійнявшись, летять над невеликим провінційним містечком. В образах цих двох людей глядач безпомилково вгадує самого художника і його наречену – Беллу. Вони зустрілися після довгої розлуки, їх любов і щастя від зустрічі підняли їх високо над рідним Вітебськом, так що вони в захваті насолоджуються свободою і один одним.

Як це часто буває у Шагала, деталізації об’єктів на картині він приділив мало уваги. Будівлі на землі, оповиті ранковою млою, написані досить схематично, як і особи головних персонажів. Автор як би підкреслює нереальність, ірраціональність того, що відбувається, натякає на те, що це сон чи марення. І зображує він не конкретні предмети або людей, а їх образи і душі.

Місто, зображений художником на задньому плані, безликий і нудний, тільки мужик зі спущеними штанами, що сидить під дощатим парканом, і гуляє козел вибиваються з буденності. Це місто на картині уособлює земну монотонну провінційну життя, йому протиставляється невимушено летить на передньому плані пара. Символи простежуються і в образах чоловіка і жінки: у них по одній руці, це показує, що кожен з них є доповненням іншого, вони нічого не значать окремо. Фігури людей показані набагато більшими, ніж місто і вдома, так автор показує велич духовності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)