Над Вітебськом – Марк Шагал

Над Вітебськом   Марк Шагал

Вітебськ займав особливе місце в серці художника. Тут батьківщина Марка Шагала, з цим місцем він порівнював численні міста, де довелося жити майстру. Підтвердження цьому – відкритий лист, який Крокував написав у 1944 році, присвячене Вітебськом. Художник, який проживає в ці роки в Америці, запевняє дорогий Вітебськ, що тільки з думками про нього, Шагал-мандрівник жив і дихав всі ці роки.

Картина “Над Вітебськом” відрізняється колірним колоритом і композицією. Тут немає звичних метафор і психологічних підтекстів. Робота виглядає досить реалістично – прямі вулиці міста, заметені снігом, низькі будиночки з рівними дахами, акуратні паркани. Лише православна церква виділяється на тлі цього вивіреного пейзажу. Височенні стіни яскравого жовтого кольору, увінчані куполами, змушують глядача звернути на себе уваги. А з-за цих стін ми бачимо фігуру людини – довга борода, вигнута палиця в руках і мішок за спиною говорять нам про те, що перед нами мандрівник.

Критики часто говорять, що таким чином Марк Шагал зобразив самого себе. Йому довелося жити і працювати в різних країнах, тому він з мішком, але думками він завжди був тут, і тому він ширяє над містом. Картина, хоч і виконана в світлих тонах, все одно дозволяє відчути тугу автора за далекій батьківщині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Над Вітебськом – Марк Шагал.