Нагий Дали перед п’ятьма регулярними тілами – Сальвадор Далі

Нагий Дали перед пятьма регулярними тілами   Сальвадор Далі

“Оголений Дали, споглядає п’ять впорядкованих тіл, перетворюються в корпускули, з яких несподівано сотворяется Леда Леонардо, запліднена особою Гала”, опис картини

Морський пейзаж, безхмарний ясний день і жовті скелі Кадакеса – типова канва, на якій Дали запам’ятовував свої химерні фантазії. Поверхня морської води майже ідеально рівна. Лише легка брижі морщить її. Та й та викликана, швидше, не подувом вітру, а руками Дали, який підняв море, як покривало, недбало накинувши його на своє зігнуте коліно. Вода покірно відступає, оголивши морське дно. Воно уступами збігає вниз, відкриваючи глядачеві таємниці глибин.

Дали зобразив себе оголеним, що стоять на одному коліні і уважно вдивляючись в композицію, сотворившуюся в повітрі під його поглядом. Біля ніг його спить, опустивши голову на лапи, великий рябий пес. Правий верхній кут полотна займає ажурна склепінчаста споруда, якусь подобу замку або альтанки. Деталі її парять в повітрі, не стикаючись один з одним. Трохи нижче підвішена тривимірна конструкція з різнокольорових кульок. В центрі її з окремих дрібних елементів складається смутний образ.

При бажанні в нього можна побачити обриси картини “Леда і лебідь” кисті Леонардо да Вінчі і контури особи Гала. Повна назва картини – “Оголений Дали, споглядає п’ять впорядкованих тіл, перетворюються в корпускули, з яких несподівано сотворяется Леда Леонардо, запліднена особою Гала”. Дали – майстер подвійних і потрійних ілюзій, коли один образ ховається в іншому. Зображення заховані і проявляються, варто глядачеві змінити кут зору або відійти на кілька кроків. Сам художник називав такий метод параноїдально-критичним. Зараз цей напрямок живопису називають стилем метаморфічним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Нагий Дали перед п’ятьма регулярними тілами – Сальвадор Далі.