Напад у джунглях – Анрі Руссо

Напад у джунглях   Анрі Руссо

По-дитячому наївного і романтичного Руссо постійно залучали таємничі землі, дика незвідана природа, а тема джунглів багато років займала в його творчості центральне місце, зробивши його відомим не тільки на батьківщині. Примітно, що художник тільки з чуток відвідував Мексику, хоча далі Франції і столичного Ботанічного саду, він не бував.

“Напад у джунглях” – перша картина, з якої Руссо почав переможно крокувати до творчої вершині; з неї починається цикл під назвою “Джунглі”, що тривав понад 15 років, хоча після зазначеної роботи, до теми джунглів він повернувся лише через кілька років.

Академія живопису і скульптури не прийняла роботу, тому художник виставив її в Салоні незалежних, почувши на цей раз не тільки традиційні глузування, але і позитивні відгуки окремих критиків, які знайшли в роботі глибину і складність. Для Салону, автор дав їй назву “Сюрприз!”. .

Автор ретельно працював над полотном, намагаючись як можна яскравіше передати насичені фарби джунглів, а також створити відчуття хлище дощу – він навіть зумів відкрити власний метод, що дозволяє зробити це з допомогою срібної фарби. Назва “Сюрприз” передбачає, що полювання на звіра виявилася вдалою, хоча за заявою самого Руссо, тигр збирався стрибнути на дослідників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)