Напад ягуара на коня – Анрі Руссо

Напад ягуара на коня   Анрі Руссо

Французький художник Анрі Руссо увійшов в історію мистецтва як майстер-самоучка, творець “наивов”, або “примітивіст”. Він був службовцем акцизного відомства в Парижі і зайнявся живописом приблизно в 1880 році вперше представив свої твори в “Салоні незалежних” в 1886 році.

Мистецтво Руссо по своїй природі і художнього строю пов’язано з міською культурою, лубком, афішами, рекламними вивісками, однак художник мав велику повагу до академічного живопису. Його роботи привернули увагу представників французького авангарду, і в результаті був відкритий новий, не усвідомлюваний раніше, пласт художньої культури, що знайшло своє відображення в мистецтві XX ст. в цілому.

Руссо писав пейзажі і портрети, побутові сцени, військові паради та баталії. При цьому він вільно звертався до пантографу для копіювання фігур з журналів і з листівок, в портреті користувався готовою схемою, наприклад сімейною фотографією “на пам’ять”. З 1905 Руссо захопила ідея створення картин з екзотичними пейзажами, сценами полювання, сутичок диких звірів у джунглях.

Художник ніколи не був в екзотичних країнах, але мав від природи хорошим відчуттям кольору і багатою уявою, тому зумів створити досить переконливі образи. До числа робіт цього плану належить і картина “Напад ягуара на коня”. Інші відомі твори: “Весілля”. 1905. Музей Оранжері, Париж; “У тропічному лісі”. 1910. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Напад ягуара на коня – Анрі Руссо.