Наречена – Марк Шагал

Наречена   Марк Шагал

Образ нареченої не раз зустрічається в полотнах Марка Шагала, особливо напередодні весілля живописця на Беллі Розенфельд. Однак представлена робота “Наречена” виділяється із загального ряду – Белли давно вже немає в живих, і це не ода любові і ніжності. Картина поєднує в собі як риси притаманні стилю автора, знайомі і впізнавані, так і новаторські ідеї.

Перш за все, нововведення стосуються вибору колірної палітри – синьо-сірий фон з набором символічних і фантастичних зображень, на передньому плані якого виступає наречена. На ній червоне плаття і біла фата до підлоги, а в руках зелена гілка квітів – дівчина ніби виходить з полотна, прямуючи до глядача. Один критик якось помітив, що дивлячись на цю картину, здається, що ця дівчина ні чиясь абстрактна звужена, а саме твоя, і на тебе спрямований її уважний погляд маленьких очей. Композиція картини “зібрана” з різних національних єврейських лейтмотивів – козел, грає на віолончелі, музикант-флейтист, дівчинка з кісками.

Також автор наситив простір полотна символами, такими, як риба зі свічкою в плавці, білка під віолончеллю, і, звичайно, церква, яку і не відразу вдається розгледіти. Яскраву наречену оточує увагою чоловік – він лагідно обіймає дівчину, то дбайливо поправляє фату на її голові. Образ дівчини вийшов якимось фантастичним і нереальним. Не дивно, що багато трактують цю роботу живописця як спробу висловити тугу за тим, що давно втратив.

Цікавий факт: картину “Наречена” можна побачити на плакаті у квартирі головного героя у фільмі “Ноттінг Хілл” з Джулією Робертс і Х’ю Грантом. Це було обумовлено тим, що сценарист знаменитого фільму є великим шанувальником Шагала і не зміг упустити можливість його “процитувати” в одній зі сцен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)