Народження Іоанна Хрестителя – Ян ван Ейк

Народження Іоанна Хрестителя   Ян ван Ейк

Дослідники суверенністю приписують ван Ейку малюнки “Туринському Часослові” – богослужбової книги, яка містить молитви і співи добового кола богослужіння. Цей факт, до речі, говорить на користь припущення, що художник в юності навчався саме на книжкового ілюстратора.

У самої цієї книги – дуже цікава історія. Замовив її ще в 1389 році герцог Жан Беррийский, що доводився двоюрідним дідом Філіпу Доброму, сюзерену художника. Робота розтягнулася на десятиліття, її закінчення датується 1447 роком. Книга не раз змінювала власників, пройшовши, в тому числі, через руки Івана Баварського, у якого ван Ейк служив у 1422-25 роках, і, можливо, Філіпа Доброго.

Манускрипт сильно постраждав в 1904 році під час пожежі, однак згорілі ілюстрації дійшли до нас у фотографіях. Уцілілі ж фрагменти зберігаються зараз у приватних зібраннях Парижа і Турина. Оформляло ” Часослов” кілька художників. Три з уцілілих мініатюр виконані в манері, характерній для Яна ван Ейка. Вони вважаються творами або його самого, або його брата Хуберта. Теми цих мініатюр – “Народження Іоанна Хрестителя”, “Заупокійна меса” і “Набуття Хреста”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Народження Іоанна Хрестителя – Ян ван Ейк.