Народження Венери – Адольф Бугеро

Народження Венери   Адольф Бугеро

Появою на світ полотно “Народження Венери” зобов’язано римської міфології і таланту автора Адольфу Бугеро. Француз, художник, академіст Бугеро був віртуозним виконавцем біблійних казкових сюжетів, зі своїм баченням персонажів і відмінною від інших живописців кінця XIX століття манерою письма. Його Венера, не дивлячись на сучасну інтерпретацію, відповідає всім канонам давньогрецьких еталонів жіночності і краси. Втіливши богиню кохання, бажання і краси по-своєму м’яко і біло, Бугеро наділив її дещицею еротизму і сексуальності.

Для досягнення бажаного результату, наприклад передачі тілесної похоті в суміші з захопленням і неможливістю володіння новонародженої Венерою, автор помістив дівчину в середу, напхану мужніми персонажами і парочками цікавих коханців. Супроводивши народження богині зграєю ангелів в образі голих хлопчиків, Адольф Бугеро вкрапил в роботу те саме відчуття, яке люди називають захопленою любов’ю і трепетом. Композиція роботи, розміщення головної героїні і пейзажу живуть в унісон з м’якою палітрою. Взагалі, вся картина заповнена вщерть, але не перевантажена зайвими деталями.

Компонування полотна вдала настільки, що навіть “напханий” центр не здається важким, а, навпаки, відчувається повітряної і легкою історією створення абсолютно тендітної Венери, заспокоює тихим зануренням могутніх чоловічих тіл в морську воду. Бугеро при цьому приділив увагу дрібницям, проголошує появу дива. Так, мовчазні штрихи “кричать” немислимою мелодією раковин у губ музикантів, чути шелест крил ангелів-купідонів, і, бути може, їх пісня і шепіт.

Робота в стилі салонного академізму могла б стати прекрасним еталоном справжньої античної живопису у дусі Рафаеля, однак тепла палітра належить більш пізнього періоду живопису. Любов до традицій XIV – XV століть наблизити допомогла “Народження Венери” до оригіналами майстрів Відродження з однією умовою – наявністю повітряного простору і перспективи, тієї самої, яка не вдавалася древнім художникам.

Манера виконання “Народження” пізнавана і достеменно природна. Вода не здається штучною, тіла живуть, вітер носить легкі зграї купідонів над солоною гладдю води. Справжні фарби і туман дальнього плану наділяють картину ефектом присутності та єства. Народження Венери можна сприймати, як історичний факт минулих століть завдяки віртуоза Бугеро Адольфу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Народження Венери – Адольф Бугеро.