Народження Венери – Франсуа Буше

Народження Венери   Франсуа Буше

Картина французького художника Франсуа Буше “Народження Венери”. Розмір картини 130 x 162 см, полотно, олія. Улюбленою темою картин Буші були міфологічні сцени давньогрецьких легенд про Венеру, і Зевса з зображенням чуттєвих рожевих тел німф, наяд, амурів і путті.

З настільки ж чудовою майстерністю художником виписані тіла богинь і аксесуари в картинах “Купання Діани” і “Туалет Венери” . Яскраві фарби в цих картинах наведено художником до єдиної сяючою золотавій гамі, що нагадує палітру старовинних венеціанських майстрів. Образи безтурботного світу, наповненого негой, еротизмом і чуттєвими насолодами життя передані в картинах “Леда” , “Навчання Купідона” , “Діана після полювання” , “Венера, утешающая Амура” .

За ці не відповідали сподіванням століття Просвітництва сюжети він зазнав суворої пуританської критиці Дені Дідро, мав до художника особисту неприязнь і писав, що “його розпуста має полонити чепурунів, легкомислящих жінок, молодь, людей світу, тобто всіх тих, кому чужі істинний смак, правдивість”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)