Народження Венери – Сандро Боттічеллі

Народження Венери   Сандро Боттічеллі

Унікальний полотно, що поєднує релігійні мотиви і класичну античність належить до серії міфологічних картин знаменитого Боттічеллі. Після його прибуття до Рима були створені три роботи для папи Сикста IV. До “народження Венери” майстер створив “Палладу і Кентавра” , “Венеру і Марса” і “Весну” .

Робота демонструє оголену фігуру богині Венери, яка виникла з моря, і створювалася по замовленням Лоренцо прекрасного з родини Медічі, яка була особливо заинтересованна у класичній міфології і давніх легендах в контексті гуманістичного мистецтва епохи ренесансу.

Анджело Поліціано, флорентійський поет, гуманіст і вчений, у своїй епічній поемі “Stanze per la giostra” описував процес явища Венери на берег в раковині. Саме цей сюжет надихнув Боттічеллі на написання. Зліва, головну героїню підганяє Зефір, обіймаючи дружину Хлориду. Праворуч, одна з харит готова обернути в плащ, прикрашений квітами, ногую Венеру.

Незважаючи на незвичайні пропорції тіла Боттічеллі зображає Венеру неймовірно красивою жінкою з гладкою і ніжною шкірою, золотими кучерями. Вона з’являється в цьому світі, як богиня краси, а глядачі стають свідками акту створення. Вітер крутить навколо троянди.

Існує ряд інтерпретацій роботи. Досить популярною є мрійлива неоплатоническая теорія. За матеріалами, імовірно належав філософу Платону, Венера була богинею землі, надихали людини до фізичної любові і небесною богинею, надихала на духовну любов. Ймовірно, глядачі 15-го століття дивлячись на “Народження Венери” відчували духовну і божественну любов.

Деякі мистецтвознавці трактують як полотно улеслива послання для могутнього Лоренцо Медічі. Образ Венери імовірно запозичений з Симонетта Веспуччі, коханки Лоренцо і його старшого брата. Забавним для цього трактування є той факт, що Симонетта народилася в італійському місті Портовенере.

Критики також припускають, що оголена Венера нагадує Єву в райському саду. Відповідно сама богиня уособлює християнську церкву. У цьому тлумаченні теж не обійшлося без збігів. “Stella Maris” у католиків уособлює Діву Марію. Можливо, море народжує Венеру аналогічно Марії, що народжує Ісуса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Народження Венери – Сандро Боттічеллі.