Настурції – Анрі Фантен-Латура

Настурції   Анрі Фантен Латура

Французького живописця і графіка Анрі Фантен-Латура вважають одним із провісників символізму завдяки його відомим полотнам і литографиям, в яких художник намагався інтерпретувати музику Р. Вагнера, Р. Берліоза, Р. Шумана та інших композиторів. Творчість митця не обмежувався виключно цими інтерпретаціями. Фантен-Латур був відомий і як портретист, творець великоформатних групових портретів відомих людей. Саме вони принесли йому широку популярність за життя.

Художник писав також натюрморти з квітами. Виважені, стримані по композиції, вони відрізнялися скромною вишуканістю та аристократизмом. Квіти нерідко ставали головним предметом зображення в роботах живописця. Дивна, майже наукова точність у передачі поєднувалася у Фантен-Латура з внутрішньої поетичністю, захопленням перед красою рослини.

Так, в натюрморті “Настурції” добре відома рослина під пензлем художника перетворилося на втілення тієї привабливою краси життя, яка народжує почуття радісного захоплення перед мудрістю її пристрою, що займає глядача до поетичного споглядання-роздумів. Інші відомі твори: “Данина поваги Делакруа”. 1864. Музей Орсе, Париж; “Едуар Мане”. 1867. Художній інститут Чикаго; “Натюрморт”. 1886. Національна галерея, Вашингтон; “Майстерня в Батиньоле”. 1870. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Настурції – Анрі Фантен-Латура.