Натурник – Анрі Матісс

Натурник   Анрі Матісс

Полотно “Натурник” було написано Матіссом у часи захоплення імпресіоністами. Особливо його приваблював Поль Гоген з його простими формами, локальними кольорами і грубуватими чіткими контурами. Все це ми можемо помітити у цьому полотні Матісса.

Однак, мистецтвознавці стверджують, що “Натурник” несе в собі ще один відбиток – і це характерний стиль ще одного Поля, але на цей раз Сезанна. Точна опрацювання форм, препарування елементів, “розкладання” тіла на окремі об’єкти, характерне для аналітичного напрямку, співцем якого стане Пабло Пікассо, вперше з’являються у листі саме Сезана. Глядач може бачити як вільно користується живописець знахідками своїх кумирів.

Також примітний ракурс, який вибрав Матісс, приділяє важливе значення постаменту і ніг героя, а також поза натурника – втомлена і поникла. Однак, незважаючи на особливість фігури, опущені руки, трохи горбатий силует, чоловік виглядає досить монументально й могуче – його ноги наче вросли в підлогу.

Фон написаний нарочито грубувато, навіть неохайно. Автор використовує локальні плями, написані широкими мазками, при цьому світлотінь написана немислимими поєднаннями відтінків – так не писали ні класики, ні навіть імпресіоністи. Художник не прагнув передати реальні кольори, швидше його мета була атмосфера, настрій. Ми виразно відчуваємо важкість, брутальність, грубість, якась дика, ні чим неприглаженное мужність.

Сьогодні картина представлена в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку, і не втрачає своєї актуальності, приковуючи до себе погляди.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)