Натюрморт – Антоніо де Переду-і-Сальгадо

Натюрморт   Антоніо де Переду і Сальгадо

В історії іспанської живопису Антоніо де Переду-і-Сальгадо більш відомий як майстер натюрморту, але художник писав картини на історичні теми та релігійні сюжети. Він народився в Вальядолидо в сім’ї маловідомого художника, навчався живопису в Мадриді у досвідченого педагога П. Куеваса. Творчість А. де Переду формувалося багато в чому під впливом творів X. Рібери і Д. Веласкеса.

Інтерес до речей, що оточують людину, уміння милуватися ними і схильність до роздумів про тлінність буття зробили А. де Переду чудовим майстром натюрморту. Від художників Нідерландів він сприйняв жанр УапИаз, який укорінився в його творчості. Він писав різні варіанти натюрмортів Уапгсаз, в яких світ речей, що уособлювали владу, багатство, знатність, сусідив з такими предметами, як череп, годинник, глобус, свічка і т. п., що символізують тлінність буття, “суєту суєт”.

Для творчості художника характерний і жанр декоративного натюрморту з красиво згрупованими, витончено виписаними предметами. Ці твори позбавлені моралізаторства і покликані прикрашати інтер’єр. Інші відомі твори: “Алегорія тлінність” . Ок. 1650-1651. Музей історії мистецтва, Відень; “Взяття Генуї маркізом Санта Крусом”. 1634. Прадо, Мадрид; “Звільнення св. Петра з темниці”. Прадо, Мадрид.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт – Антоніо де Переду-і-Сальгадо.