Натюрморт: французькі новели – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: французькі новели   Вінсент Ван Гог

Книги мали в життя Ван Гога величезне значення. З дитинства він дуже багато читав, і література багато в чому вплинула на його думки і вчинки. Граючи роль свого роду “співрозмовників” у самотньої життя художника, книги визначили його світогляд і сприйняття навколишньої дійсності.

Переїхавши до Парижа, Ван Гог зачитувався творами сучасних авторів, таких як Еміль Золя, Мопассан, Доде. Нові романи захоплюють його так само, як раніше захоплювали релігійні книги. Це видно їх листів митця, в яких він часто посилається на сучасну літературу.

Цей натюрморт став етюдом до картини “Паризькі романи”, яка була написана трохи пізніше і виставлена в 1888 році. Художник зобразив безліч книг, безладно лежать на столі. Деякі з них відкриті. Жовті обкладинки книг вказують на те, що це сучасні Ван Гогу паризькі романи, які видавалися саме в обкладинках такого кольору.

Жовтий взагалі переважає в колірній гамі полотна, лише стіл написаний уривчастими мазками білої і рожевої фарби. Оскільки робота є лише нарисом до майбутньої картині, Ван Гог узагальнює деталі, зображуючи предмети широкими однотонними площинами. Тут він не показує назви книг, як в інших подібних натюрмортах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)