Натюрморт: глечик в стилі Майоліка з польовими квітами – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: глечик в стилі Майоліка з польовими квітами   Вінсент Ван Гог

В Арлі Ван Гог починає шукати нові стилі та засоби вираження. У кожній роботі він додає щось нове, завдяки чому картини так різняться за стилів і технік. Це стосується і натюрмортів. Арльские роботи в цьому жанрі відрізняються яскравим проявом індивідуальності автора, щоразу знаходить в натурі щось нове.

Цей натюрморт, написаний на початку 1888 року, відрізняється декоративністю і нагадує барвисте панно. Центром композиції автор робить масивну майолікову вазу з пишним букетом польових квітів. Автор гармонійно розставляє предмети на столі, роблячи акцент на трьох яскравих апельсинах. Щоб додати горизонтальні елементи, він кладе на стіл великий квітка.

Основний колір картини – жовтий – контрастує з синіми відтінками польових квітів. Але цей контраст не настільки яскравий, як в натюрмортах паризького періоду. Картина витримана в спокійних тонах, але, тим не менш, виглядає досить барвистою і життєрадісною.

Автор не моделює обсяги предметів, роблячи їх плоскими, і підкреслює їх обриси вираженими темними контурами. Декоративність полотна підтримується чітко вирисованним орнаментом посуду. Автор ніби милується красою і витонченістю простих предметів, передаючи гармонійне поєднання форм і фарб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт: глечик в стилі Майоліка з польовими квітами – Вінсент Ван Гог.