Натюрморт із зайцем – Жан Батист Симеон Шарден

Натюрморт із зайцем   Жан Батист Симеон Шарден

Шарль Нікола Кошен, перший біограф Шардена, стверджує, що художник зрозумів своє покликання в той день, коли побачив і спробував написати тушку кролика. Саме в цей день, вважає біограф, Шарден усвідомив, що натюрморт приваблює його набагато більше, ніж алегоричні сцени з богами та героями.

“До цього він ніколи не писав хутро, – каже Кошен. – Тепер він зрозумів, що не потрібно писати хутро волосок за волоском і намагатися відтворювати дрібні деталі. Замість цього потрібно як можна точніше передати весь хутро як єдину масу”. З тих пір бита дичина часто з’являлася в натюрмортах Шардена.

Він писав її захоплено і просто, зовсім не прагнучи до декоративності, отличавшей більшість французьких натюрмортів XVIII століття. Його “Натюрморт із зайцем” – поэтичнейший і разом з тим нехитра гімн кухарям, мисливцям, а також і в битому зайцю.

Тушка тваринного висить на тлі кам’яної стіни. Біля мордочки – кілька крапель крові. В іншому роді, але з не меншим смаком написаний більш пізній “Натюрморт з качкою”, 1764 . Сліпуче білі пір’я качки немов світяться на сірому тлі. Підсилює це відчуття білосніжна серветка, що нагадує мляво зависла крило птаха.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Натюрморт із зайцем – Жан Батист Симеон Шарден.