Натюрморт – Казимир Малевич

Натюрморт   Казимир Малевич

Ім’я Казимира Малевича в уявленні багатьох міцно пов’язано із супрематизмом і його вершиною – “Чорним квадратом”. Але перш ніж прийти до ідеї створення цієї картини, художник довго шукав свій стиль і писав роботи, що відповідають різним напрямкам живопису. Серед них були і імпресіонізм, кубізм, фовізм.

Картина “Натюрморт” відноситься до періоду творчих шукань Малевича. Для роботи над полотном художником був обраний французький стиль розпису – “техніка клуазоне”. Характерна її риса – густі лінії чорного кольору, жирним контуром замикаючі монохромні яскраві колірні плями.

Композиційним центром картини виступає біла, заповнена фруктами ваза. Вона зображена площинно, без будь-яких тіней. Таким же чином показано тарілки, немов розписані дитячою рукою, а не пензлем професійного художника.

На відміну від посуду, зображення фруктів об’ємні – яблука і груші здаються опуклими завдяки промальовуванні відблисків на них. При цьому одні виписані більш ретельно, інші ж являють собою лише контури, залиті яскравим кольором.

Картина досить неоднорідна, її складові елементи написані в різній манері. Складається враження, ніби художник до кінця не визначився, в якому стилі він сьогодні буде працювати.

“Натюрморт” не схожий на звичні роботи Малевича, але разом з тим несе в собі відмінну рису його творчості – використання глибоких насичених кольорів, що виражають шалену енергію художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)