Натюрморт. Квіти у вазі – Олександр Головін

Натюрморт. Квіти у вазі   Олександр Головін

Серед багатьох робіт художників можна зустріти полотно, на якій зображений натюрморт. Здавалося б, при такому достатку, різноманітності, вже складно чимось здивувати. Але, незважаючи на це, картина А. Головіна “Квіти у вазі” мені здалася досить незвичайній.

Перше, що привертає увагу – це буйство фарб. На столі з білосніжною скатертиною стоїть скляний глечик з букетом квітів. Глечик використовується як вази. Він прозорий, тому ми можемо спостерігати не тільки прекрасні квіти, а й зелені стебла. Поєднання незвичайних, строкатих квітів дуже гармонійно. Композиція складена ніби недбало, не спеціально, що надає їй особливий шарм і неповторність.

Дуже радує барвистість композиції. Тут представлені прості квіти, які кожен з нас не раз бачив у саду. У багатьох ростуть флокси, які художник намалював на цьому полотні. Тут він показав їх всілякими квітами: рожевими, пурпурно-червоними, білими. Зліва ми бачимо високий кущ гладіолусів червоного кольору, а трохи нижче – троянди ніжно-рожевою забарвлення, які стоять у звичайній банці з скла. Вони чудово вписалися в загальну композицію.

Букет вийшов дуже пишний, просто розкішний. Він стане прикрасою в кімнаті і порадує будь-якої людини, якщо його подарувати. Праворуч художник намалював яскраву штору з візерунками. Вона виконана в тій же кольоровій гамі, що й букет: червоно-бордовий колір, зелений на бежевому фоні. Штора дуже поєднується з букетом.

На столі ми бачимо речі домашнього вжитку. Головін продемонстрував нам витончену плетений кошик з кераміки. Думаю, що це хлібниця або цукерниця. Також ми бачимо сільничку, темну серветку з коричневим візерунком, невелику статуетку. Художник намалював цю композицію на тлі білої штори, щоб зробити букет своєрідним яскравою плямою. Це йому вдалося. Денне світло з вікна ззаду наповнює кімнату, приносячи з собою ніжність, додаючи картині гармонії. Автор уміло показав не тільки родинний, домашній затишок, але й чудовий садовий букет. Композиція з квітів в черговий раз нагадує нам про природну красу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Натюрморт. Квіти у вазі – Олександр Головін.