Натюрморт: рожеві троянди – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: рожеві троянди   Вінсент Ван Гог

Натюрморт “Рожеві троянди” Ван Гог написав у 1990 році в Овер-сюр-Уазі, куди переїхав після лікування в лікарні Сен-Ремі. Серед усіх картин пізнього періоду творчості художника цей натюрморт є одним з кращих.

У картині відсутні яскраві контрастні кольори, характерні для більш ранніх періодів творчості. Вона виконана в спокійних пастельних тонах, які, незважаючи на контрастність, не створюють різкості в колірному ладі. В натюрморті відсутня чітка композиційна побудова – здається, що його можна повернути будь-якою стороною, і зображення від цього практично не зміниться. Троянди написані таким чином, що вони ніби висунуті площині картини в простір, де перебуває глядач.

Лише ледве помітний натяк на скляну вазу може вказати на те, де в натюрморту низ. Площина столу позначена строго вертикальним напрямком мазків зеленого і охристого відтінків. Така невпорядкованість також дуже характерна для останнього періоду творчості художника.

Також у картині явно простежується вплив на творчість Ван Гога японської живопису, яке виразилося в різкості контурів листя, злегка нерівних звиваються лініях малюнка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)