Натюрморт: ваза з ірисами – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: ваза з ірисами   Вінсент Ван Гог

Це один з натюрмортів, написаних Ван Гогом під час перебування в лікарні. Не маючи можливості виходити на вулицю, художник, крім копій картин старих майстрів і інтер’єрів лікарні, написав кілька букетів квітів, серед яких були троянди, іриси.

Ця картини відрізняється продуманістю композиції, чіткістю контурів, колористичної гармонійністю. Мабуть, позначилося прагнення автора “взяти себе в руки”, організувати свої думки і емоції шляхом самоконтролю.

Позначивши поверхню столу вузькою смугою зеленого кольору, художник розміщує вазу з величезним букетом прямо посеред полотна. Сині плями ірисів гармонійно розподілені в верхній частині полотна різними за розміром групами. У картині немає порожніх місць, весь простір гармонійно заповнено елементами композиції.

Колорит картини будується на поєднанні легких пастельних відтінків холодної гами. На ніжно-бузковому тлі виділяється округла біло-блакитна ваза. Злегка зворушені в’яненням квітки ірисів написані за допомогою м’якого поєднання ультрамарину, білого та рожевого кольорів, а гострі листя перегукуються за кольором з поверхнею столу.

Ван Гог не моделює форми світлотінню, вибираючи суцільну заливку великих площин і обводячи предмети чітким тонким контуром. Цей прийом запозичений художником у майстрів японської гравюри. Їх творчість приваблювало його точністю, швидкістю, легкістю виконання і ясністю виражаються почуттів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)