Натюрморт: ваза з трояндами – Вінсент Ван Гог

Натюрморт: ваза з трояндами   Вінсент Ван Гог

У 1889 році Ван Гог добровільно відправляється в лікарню для душевнохворих, яка розташовувалася в колишньому монастирі Сен-Ремі. Його лікар разом з братом Тео створили всі необхідні умови для того, щоб Вінсент міг працювати. Він писав їх види вікна лікарні, натюрморти з квітами, сад, копіював роботи інших майстрів.

Ця робота, написана в кінці його перебування в лікарні, нині зберігається в Національній галереї Вашингтона. Художник зобразив вазу з трояндами. Колись пишний букет растрепался, прив’ялі квіти хиляться вниз, деякі з них мляво лежать на столі.

Настрій в’янення і меланхолії пронизує все полотно. Незвичайно світла колірна гама будується на поєднанні вибілених відтінків блакитного, зеленого і рожевого кольорів. Навіть коричневий колір глечика художник робить холодним, додаючи до нього сині мазки тіньової частини.

Світлий фон покреслений хвилястими білим мазками. Контури квітів і листя також мають невизначену і ніби хиткий форму, що в поєднанні з колоритом робить їх майже нематеріальними. Щоб додати картині чіткість, митець обводить окремі елементи тонким контуром.

Картина передає настрій світлого суму, яка, тим не менш, не несе в собі якогось негативу. Скоріше це туга знесиленого хворобою художника, який бачить в природі і творчості противагу своєму важкому емоційному стану.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт: ваза з трояндами – Вінсент Ван Гог.